ngd
15 بهمن 1401 - 21:49

نگهداری از والدین سالخورده وظیفه فرزندان است

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تاکیدات اسلام درباره نگهداری از والدین سالخورده و وظیفه فرزندان گفت: ممکن است به دلایلی، پدران و مادران در مراکز سالمندان باشند اما باز فرزندان سعی کنند به آنان سر بزنند و سرکشی کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی عصر امروز در بازدید از آسایشگاه معلولین رشت ضمن گرامیداشت میلاد باسعادت امیرالمومنین علی (ع) و روز پدر اظهار کرد: سالمندانی که در این مراکز نگهداری می‌شوند، بعضاً کسی را ندارند لذا سرکشی از آن‌ها می‌تواند برای این عزیزان یک دلگرمی باشد و ما این سرکشی را وظیفه خود می‌دانیم. 

وی ضمن قدردانی از مردمِ عزیز و خیرانی که به این مراکز توجه دارند، افزود: این عزیزان هم، پدران جامعه هستند و سرکشی از آن‌ها نباید ترک شود. 

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تاکیدات اسلام درباره نگهداری از والدین سالخورده و وظیفه فرزندان افزود: ممکن است به دلایلی، پدران و مادران در مراکز سالمندان باشند اما باز فرزندان سعی کنند به آنان سر بزنند و سرکشی کنند. 

 

فلاحتی با اشاره به دلتنگی‌های سالمندان در آسایشگاه بیان کرد: این عزیزان، در درون خود حرف‌ها دارند و جاری شدن اشک از چشمان‌شان نشان می‌دهد که دلتنگ هستند و سالمندان این مراکز هم روزی جوان بودند و در حرفه‌های مختلف از جمله کشاورزی، کارگری و معلمی فعالیت می‌کردند و امروز سرکشی ما و به‌ویژه فرزندان‌شان می‌تواند قدری از آلام آنان بکاهد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

منبع: فارس
شناسه خبر: 1019094